Корисно батькам

Для батьків




   Якщо Ви на цій сторінці, шановний тато чи мама, то Ви один чи одна із тих небагатьох, які використовують інтернет не тільки як розвагу, а й як спосіб щось покращати для себе чи для дитини. Працюючи в школі вже 18 років, я переконалася, що в сім'ях, де батьки цікавляться питаннями навчання й виховання, там виростуть діти, які створять для батьків якомого менше проблем. Зрозуміло, для того, щоб комусь щось порадити треба самому це пройти. Я виховую  доньку, яка є ученицею,  оцінюю все зроблене, розумію скільки всього можна було зробити не так. З роками приходить досвід і бажання поділитися цим. Якщо Ви готові це прийняти, читайте далі...




ПОРАДИ БАТЬКАМ ЩОДО ВИВЧЕННЯ АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ

  • Повторюйте разом із дитиною вивчені на уроці слова та вирази у вигляді гри. Нехай дитина буде вашим учителем (якщо ви недостатньо володієте англійською або взагалі не володієте нею). Грайте у ті ігри, які були на уроці.
  • Якщо у дитини труднощі у вимові, проконсультуйтесь у вчителя. Якщо дитина погано запам‘ятовує слова та правила, учитель підкаже вам прийоми запам‘ятовування інформації.
  •      Якщо є можливість, купуйте дитині книжки для позакласного читання. Вибір книжки вам підкаже педагог. При цьому контролюйте процес читання та розуміння прочитаного.
  •   Виготовляйте предметні малюнки та інші наочні посібники разом із дитиною, водночас запам‘ятовуючи нові слова.
  •  Розповідайте дитині, наскільки важливим є вивчення англійської мови людині майже будь-якої професії.
  •      Якщо дитина не засвоїла навчальний матеріал через хворобу або через іншу поважну причину, одразу зверніться до вчителя. Він розповість вам, як організувати допомогу дитині вдома.



Поради батькам при підготовці

 випускників до ЗНО

1. Не тривожтесь про кількість балів, яку Ваша дитина отримає під час ЗНО. Поясніть їй, що кількість балів не є показником її можливостей.

2. Не підвищуйте тривожність дитини напередодні ЗНО, бо це негативно позначиться на результатах тестування.

3.  Забезпечте вдома зручне місце для занять і слідкуйте, щоб дитині ніхто не зважав.

4.     Допоможіть дитині розподілити теми підготовки по днях.

5.     Ознайомтеся з методикою підготовки до тестування. З програмою "Абітурієнт" Ваші діти можуть потренуватись у виконанні аналогічних до ЗНО тестових завдань. Адже тестування відрізняється від звичайних для неї письмових та усних іспитів. (адреси сайтів у розділі "Готуємося до ЗНО")

6.    Під час таких тренувань привчайте дитину орієнтуватися в часі та вміти його розподіляти.

7.     Підбадьорюйте дитину, підвищуйте її упевненість в собі.

8.     Контролюйте режим підготовки до ЗНО, не допускайте перевантажень.

9.     Зверніть увагу на харчування дитини. Такі продукти, як риба, сир, горіхи, курага тощо стимулюють роботу головного мозку.

10.                 Напередодні ЗНО забезпечте дитині повноцінний відпочинок. Вона має відпочити і добре виспатися.

11.                Не критикуйте дитину за незадовiльнi результати оцінювання       

Пам’ятайте: головне – знизити напруженість і тривожність дитини та забезпечити їй необхідні умови для занять.


Сучасні школярі надзвичайно навантажені: навчання, хобі, деякі громадські обов’язки займають дуже багато часу – а ще ж треба виділити кільки годин на відпочинок та ігри. Як організувати розпорядок дня дитини та навчити її бути організованою? Допоможуть кілька порад.

4a0359772_6995283
Планування
Треба навчити школяра планувати свій день. Коли дитина приходить зі школи, вона повинна проаналізувати домашнє завдання – що треба зробити і наскільки це складно, скільки це займе часу. До запланованого часу треба додати десь 30 хвилин для запасу. Варто заздалегідь визначитись, коли дитині комфортно робити домашнє завдання: одразу після школи, після відпочинку чи прогулянки. Привчайте школяра виконувати складні завдання в той день, коли вивчалася нова тема, тоді витрачатиметься менше часу на згадування інформації, яку отримав на уроці. Починати робити домашнє завдання краще зі складних завдань.
Якщо дитина не розуміє якогось предмета – примушувати сидіти її над завданням, доки вона не вивчить, неправильно. Проблема може бути в іншому – некомфортне сприйняття інформації або вчитель не зумів якісно і доступно пояснити.
Оптимізація часу
Кілька порад, які допоможуть дитині не гаяти часу:
  • стежте, щоб школяр не відволікався, коли виконує домашнє завдання;
  • не допускайте безперервного сидіння над уроками більше, ніж 2 години. Краще організувати відпочинок чи прогулянку, а потім повернутися до виконання завдань;
  • якщо дитина відволікається  під час виконання домашнього завдання, знайти причину  (здебільшого доводиться тимчасово «конфіскувати» смартфон).
Культура порядку
Навчіть школяра бути організованим. Порядок має бути скрізь: на книжкових полицях, на робочому столі (де не треба буде півгодини шукати лінійку чи циркуль), у  власних речах, у  шафі. Якщо дитина буде  чітко організована та охайна в усьому, вона матиме багато вільного часу.
Чого не варто робити:
  •  примушувати дитину: краще поетапне делікатне виховання, ніж нав’язування;
  •  перевантажувати школяра: зараз є чимало цікавих занять, але це не означає, що, окрім школи, дитина має 5 разів на тиждень відвідувати  5 різних гуртків. Це лише призведе до нервового зриву і візиту до  психолога. Школа, репетитор, 1-2 гуртки – допустимий максимум;
  • карати, сварити за недотримання розпорядку: денний розпорядок потрібен, щоб дитині було комфортно, щоб вона мала більше вільного часу для себе. Якщо вона з якихось причин не дотрималася його – вона просто менше погуляє чи пограється. Додаткових «санкцій» не потрібно.
Ольга Сорока (з сайту http://pedpresa.ua/144818-yak-suchasnij-dytyni-vse-vstygaty.html)

Комментариев нет:

Отправить комментарий